סיפורי סקס

מגמות שנות ה-80: איך העשור שינה אופנה ותרבות

שנות ה-80 היו עשור מלא תרבות וסגנון. מניאוני ניאון ודהיי טופ דהוי ועד לאופנה האייקונית ביותר של התקופה, היה טרנד לכולם בשנות השמונים. עד היום, אנשים עדיין מקשרים את העשור עם צבעים בהירים, שיער גדול וסגנונות שערורייתיים. הנה כמה מהטרנדים הפופולריים ביותר של שנות השמונים שעושים קאמבק בשנת 2020.

אחד הטרנדים האופנתיים הגדולים של שנות ה-80 היה מראה הניאון. בין אם זה היה בגדים או אביזרים, הוספת פרץ בהיר של צבע לכל תלבושת היה בסטייל. אנשים אימצו את טרנד הניאון עם מעילי רוח ניאון, טי ומשקפי שמש. הטרנד הנועז הזה עדיין נותן הצהרה היום עם פרץ הצבע הבהיר והמושך את העין שבטוח יגרום לכם להתבלט מהקהל.

בשנות ה-80 אנשים גם שמו דגש רב על השיער שלהם. אחד הטרנדים הגדולים ביותר בשיער של העשור היה הדהייה העליונה הגבוהה. מראה זה העניק לגברים מראה ווליום גבוה מלמעלה עם דהייה מלוטשת בצדדים ובגב. המראה זכה לפופולריות על ידי אייקונים כמו מייקל ג'קסון, פרינס ו-LL Cool J, וכעת הוא מאומץ מחדש באופנה מודרנית.

ואם כבר מדברים על אייקונים, היו כמה סלבריטאים קובעי טרנדים מהתקופה שזוכרים עד היום. מדונה, ששלטה על גלי האתר עם להיטי הפופ האיקוניים שלה, עלתה במהירות לתהילה עם סגנונה הפרובוקטיבי האופייני. היא הפכה את השימוש בתחרה, רשתות דייגים וצלליות גוף לפופולריות, שעדיין פופולריות כיום. גם לסינדי לאופר הייתה השפעה עצומה על האופנה של התקופה. הסגנון הכיפי והאקסצנטרי שלה עזר להפיח חיים בטרנד הנורמקור, ולכן סוודרים אוברסייז, אביזרי שיער צבעוניים, ג'ינס קרוע ושכבות כיפיות עדיין נמצאים באופנה כיום.

שנות ה -80 זכורה גם בזכות השימוש שלה בחולצות גרפיות. מילים, תמונות ולוגואים הודפסו על טי אוברסייז כדי ליצור הצהרה ולהראות את אישיותו של הלובש. המגמה עדיין פופולרית כיום, אך הפכה מודרנית יותר עם עיצובים וסיסמאות חדשים ורלוונטיים יותר.

הטרנד הבולט האחרון של שנות ה-80 היה המראה היפה. סגנון ההכנה היה כולו תחכום ופופולריות. אנשים אימצו צבעים רכים יותר, דוגמאות ארגייל וחולצות פולו כדי לתת מראה מתוחכם ואופנתי. סגנון ההכנה עדיין פופולרי כיום עם עדכונים קלים כמו צבעים בהירים ודפוסים נועזים.

עוד טרנד מקומי שהחל בשנות השמונים, אך מאז רק צבר תאוצה הוא בילוי עם נערות ליווי בתל אביב.   

שנות ה-80 היו עידן מלא באופנה וסגנון ייחודיים שעדיין מאומצים כיום. בין אם אתם מחפשים תסרוקת מושלמת, טי גרפי כיפי או מראה מתוחכם ויפה, שנות ה-80 עדיין מציעות משהו שכולנו יכולים ללבוש ולאהוב.