סיפורי סקס

מה זה ביפוביה

בשנים האחרונות אנו עדים לנראות וקבלה רבה יותר של נטיות מיניות וזהויות מגדריות שונות בחברה. למרות זאת, אנשים רבים בקהילת LGBT+ ממשיכים להתמודד עם אפליה ודעות קדומות בצורות שונות. דוגמה אחת לכך היא ביפוביה.

ביפוביה היא פחד, חוסר סובלנות או שנאה של אנשים ביסקסואלים וזהותם. בעוד שלעתים קרובות קשה לכמת את הכמות המדויקת של ביפוביה הקיימת, היא יכולה להתבטא בדרכים עדינות וגלויות כאחד. זה יכול לנוע בין ביטול שפה וסטריאוטיפים, לעוינות גלויה ואלימות.

ביפוביה נובעת מהרעיון של ביסקסואליות כנטייה מינית "בין לבין". זהו ניסיון להכפיש זהויות ביסקסואליות כאמיתיות או תקפות. ישנה תפיסה מוטעית נפוצה שביסקסואליות היא "פאזה" או שאנשים המזדהים כביסקסואלים הם למעשה פשוט מבולבלים ובסופו של דבר "בוחרים צד". אמונות אלה הן שקריות ומזיקות לאנשים ביסקסואלים.

ביפוביה יכולה להשפיע גם על הבריאות הנפשית וההערכה העצמית של אנשים ביסקסואלים. מחקרים הראו כי אנשים ביסקסואלים מתמודדים לעתים קרובות עם שיעורים גבוהים יותר של בעיות נפשיות, כגון דיכאון, חרדה ומחשבות אובדניות, מאשר עמיתיהם ההטרוסקסואלים או ההומוסקסואלים. זה יכול להיות בגלל שילוב של מחיקה דו-מינית (דחייה פוטנציאלית של זהויות ביסקסואליות על ידי קהילת הלהט"ב והחברה הרחבה), שפה וגישות ביפוביות, וחוסר הבנה של ביסקסואליות על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות ושירותים אחרים.

לביסקסואלים מגיע להרגיש בטוחים ומקובלים בזהותם, וחשוב לאתגר ולנקוט עמדה נגד ביפוביה בכל מקום שבו היא קיימת. כמו בכל צורה של שנאה וחוסר סובלנות, חינוך ומודעות הם היסוד ליצירת שינוי חיובי. נערות ליווי בבת ים תמיד מעניקות סביבה בטוחה ודיסקרטית, ללא ביופוביה. כאן לא אכפת לבנות עם שכבתם עם גבר בעברכם או דברים בסגנון.  וחלקן אפילו ביסקסואליות בעצמן ויסכימו שתביאו גם את האישה.  בקיצור יש להם גישה ליברלית וחופשית.