סיפורי סקס

10 עובדות על שוודיה שכדאי להכיר

לשוודיה היסטוריה ארוכה ותרבות מעניינת, מה שהופך אותה למדינה מרתקת ומזמינה לחקור. למרות שאולי שמעת הרבה על שבדיה, יש עוד הרבה מה ללמוד על המדינה הסקנדינבית הזו. הנה 10 עובדות על שוודיה שכדאי לדעת לפני שאתם מתכננים את הביקור הבא שלכם.

1. שוודיה היא ביתו של הסלון העתיק ביותר בעולם שעדיין נמצא בשימוש. סלון Razliden Parrukmakers, שנפתח בשנת 1674, ממוקם בשטוקהולם.

2. אחת ההמצאות השבדיות שאנחנו יכולים להודות למדינה הזו עליה היא החיתול החד פעמי. בשנת 1949, נילס בוהנן עיצב והגיש בקשה לפטנט על חיתול חד פעמי.

3. תושבי שבדיה דוברים בעיקר שוודית, שהיא השפה הרשמית של המדינה, אך הם דוברים גם שפות אחרות כגון אנגלית, גרמנית ופינית.

4. שוודיה היא דוגמה לדוגמה לחיים ברי-קיימא. למעשה, היא המדינה הראשונה באיחוד האירופי שהשיגה את יעד יעדי האנרגיה המתחדשת שלה לשנת 2020.

5. שוודיה היא ביתה של גלריית האמנות הארוכה בעולם. אורכה של השרמוטה, או "הגלריה לאמנות יפה", הוא מעל 8,000 קילומטרים והיא משתרעת מנורשפינג לצפון הרחוק של שבדיה.

6. צפיפות האוכלוסין בשוודיה היא השנייה הנמוכה באירופה, עם ממוצע של 21 נפש לקמ"ר.

7. שבדיה היא המדינה השלישית הכי פחות מושחתת בעולם על פי Transparency International, עם ציון כולל של 87 מתוך 100.

8. השבדים הם מעריצים גדולים של טכנולוגיה והיא אחת המדינות המתקדמות ביותר מבחינה טכנולוגית בעולם. שוודיה היא גם ביתם של כמה מחברות הטכנולוגיה המצליחות ביותר, כולל ספוטיפיי, סקייפ וקלארנה.

9. ההמנון הלאומי השוודי הולחן בשנת 1844 על ידי ריצ'רד דיבק ונקרא "Du gamla, Du fria" ("אתה עתיק, אתה חופשי").

10. אבבא, להקת הפופ השבדית המפורסמת, הוקמה בשנת 1972 והיוותה כוח תרבותי מרכזי ברחבי העולם.

10 עובדות אלה על שוודיה מראות את מגוון התרבות והמסורות במדינה צפון אירופית מרתקת זו. מהחידושים פורצי הדרך שלה ועד המוזיקה האייקונית שלה, שבדיה היא מדינה שיש לה הרבה במה להתגאות. מההיסטוריה העשירה שלה ועד למסירותה לקיימות, יש כל כך הרבה מה לגלות כשאתה נוסע לשוודיה. מה שאחנו לא בטוחים זה לגבי נערות הליווי בשוודיה. תגידו אתם, מה עדיך – שוודיה או דירות דיסקרטיות במרכז